web analytics
İçeriğe geç
ayratekniklogo

Ferroli Kombi Servisi

Ferroli Kombi Servisi

Binlerce insanın evlerinde kullandığı kombi cihazları için gereken tüm bakım, onarım ve tamir işlemlerinde Ayra teknik servisimiz tam bir güvence ile hizmet vermektedir. Ayrıca verilen hizmetlerin kalitesi ile nihai sonuçlar elde etmenize olanak sağlamaktadır. Ayra teknik servisi olarak hizmetlerimizde ise önceliğimiz müşteri memnuniyetlerini en üst seviyede tutmaktadır. Bununla birlikte kombi tamiri konusunda orijinal yedek parçaların kullanımı ve alınan isabetli kararlar ile makineleriniz için en doğru tercih olmaktayız.

Yıllardır yapılan iş tecrübesi, her geçen gün biraz daha genişleyen hizmet kapsamımız ile kaliteli hizmetin tek adresi olmaktan gurur duyuyoruz. Yalnızca kombi tamirlerinizde değil kombi bakımı kapsamında da güvenilir bir hizmet sunmaktayız. Ayra teknik servisi olarak 7/24 hizmet anlayışımız ile kombi servisi alanında da ihtiyaç duyabileceğiniz her kapsamda bulunan hizmetlerimiz ile hazır bulunmaktayız.

Ayra teknik servisimiz alanında uzman teknik ekipleri, kullanılan orijinal yedek parça ürünler ve yıllardır kazanılan tecrübesi ile sektörün öncüleri arasında yer almaktadır. Siz müşterilerimiz için her gün biraz daha ileriye gitmeyi amaç edinmiş firmamız memnuniyetinize son derece önem vermektedir.

Ferroli Kombi Servisi kapsamında Ayra teknik servisimiz ile sunduğumuz hizmetlerimizde makinelerinizi isabetli kararlar ile tamir edip uzun ömürlü bir kullanım sunmaktayız. Kombi konusunda her ne alanda olursa olsun ihtiyacınız olan hizmeti, uzman ekiplerimiz ile kapsamlı bir şekilde yerine getirmekteyiz. Yine kombi cihazlarınızda kullandığımız orijinal yedek parçalar ve üstün teknolojik aletler ile makinelerinizin işlevselliğini korumayı hedeflemekteyiz.

Ferroli kombi cihazların bakımı

Neredeyse her evde ısınma ve ısıtma işlemleri için kullanılan kombilerde zamanla bazı sorunlar ve sıkıntılar ile karşılaşılabiliyor. Bu sorunların büyüklüğü ve önemine göre Ayra teknik servisimiz donanımlı ekipleri ile kombilerinizin değişim, onarım veya yalnızca bakıma ihtiyacı olduğu konusunda sizlere yardımcı oluyor. Hiç bu sıkıntıları yaşamadan güvenli ve uzun ömürlü bir şekilde kullanımı için kombi cihazlarında bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Kombilerin genelde tamir ve onarımları çok karmaşık bir süreç içermektedir. İç yapısı karmaşık olan kombi cihazlarında uzun ömürlü ve güvenilir bir kullanım sağlamak isteniyorsa öncelikle alırken dikkat edilmesi gereken bazı maddeler vardır. İster sıfır bir kombi alın ister ikinci el kombi alın bu maddeler sizin için önemli olabilir.

Bacalı kombi, hermetik kombi ve yoğuşmalı kombi gibi daha birçok çeşidi olan kombilerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta evinize, kombinin ısıtacağı alana göre bir kombi alınması olacaktır. Ayra teknik servisi olarak size tavsiyemiz evinizin boyutuna ve şekline göre en doğru çeşit kombiyi seçmeniz olacaktır. Sizin için kullanımda da kolaylık sağlayacaktır.

İkinci bir madde ise ısıtma işlemini sağlayacak olan radyatörler. Kombi ile ısıtmayı seçtiğiniz evinizde ya kombiye uygun radyatör ya da radyatörlere uygun kombi seçmeniz gerekmektedir. Bu konuda bir misal verelim. Ayra teknik servisimiz uzmanları tarafından radyatör uzunluğu 5 ile 9 metre arasında ise kombi gücünün 24kW; 9 ile 13 metre arasında ise 31kW; 13 metre ve üzeri ise 35kW olması öneriliyor.

Kombi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer madde ise kombiler için önemli bir parça olan eşanjörlerdir. Eşanjör kombi içerisinde suyun sürekli içerisinden geçtiği ana parça olarak tanımlayabiliriz. Bu parçanın içerisinden sürekli su akışı olduğu için zamanla bu parçada kireçlenme, delinme gibi sıkıntılar meydana gelebiliyor. Bu maddedeki parçaya dikkat etmek size daha uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilir.

Son olarak ise almak istediğiniz kombinizin hem eviniz içerisinde çok fazla yer kaplamaması hem de güvenli bir kullanım sunması için boyutu da çok önemlidir. Kombinizi sabitleyeceğiniz yere uygun boyutlarda seçeceğiniz kombiniz daha güvenli bir kullanım sunacaktır. Petek bakımı için de başvurabilirsiniz.

Ayra teknik servisi olarak sizlere tecrübelerimiz ve kombi alanında donanımız ile sunduğumuz bilgiler ve hizmetler kapsamında daha güvenli ve uzun ömürlü kombilere sahip olabilirsiniz.

Protherm kombi servisi hakkında detaylı bilgi almak için ilgili içeriğe buradan göz atabilirsiniz.

Ferroli kombi bakım, servis ve onarımları  

Isınma ve ısıtma gibi işlemlerde oldukça tercih edilen kombi cihazların kullanımları sırasında bazen aksamalar olabiliyor. Veya kombiniz zamanla işlevinden düşüp bakıma ihtiyacı olabiliyor. Böyle durumlarda Ayra teknik servisimiz 7/24 kesintisiz bakım, onarım, tamir hizmetleri ile siz müşterilerimizin yanında.

Kombinizin zamanla işlevinden düştüğünü düşünüyorsunuz ama sorunun ne olduğunu anlayamıyor musunuz? Kombinizin ufak bir bakıma ihtiyacı olabilir. Bu konuda Ayra teknik servisimiz uzman teknik ekiplerinden destek alabilirsiniz. Kombinizin tam olarak neye ihtiyacının olduğunu anlamak üzere gelen ekibimiz sizleri kombi servisi sitemize yönlendirecektir. Firmamız hizmet alanları içerisinde her marka kombilerde tam kapsamlı destek sunmaktadır. Mesela kombinizin markası Fujitsu ise firmamız alanında Ayra teknik servisimizden sorunsuz ve kolayca destek alabilirsiniz. 

Kombinizde bazı arızalar oluşmaya başladığını fark ettiniz. Kombi tamiri hizmetine ihtiyacınız olabilir. Yine tamir konusunda da firmamıza ulaşmanız takdirde kombiniz için ekiplerimiz hızlı bir şekilde sizlere ulaşacaktır. Evlerinize gelen alanında uzman ekiplerimiz işlerini titizlikle yerine getirirken sizleri de bilgilendirecek ve süreç hakkında işleyişi anlatacaktır. Son teknoloji aletlerle uzman ve tecrübeli ekibimizin işlemleri bütçenizin dostu ve makinenizin kaliteli işlevi için garanti olacaktır. Ayrıca bu süreç içerisinde kombinize yapılan doğru hamleler ile bakım, onarım ve tamir işlerinizin tamamında Ayra teknik servisimiz %100 güvence sağlamaktadır. Teklif al kısmından detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Ferroli kombi arızaları

Zamanla kullanılan kombilerde çeşitli birçok arızalar meydana gelebilir. Bazı parçalarının değişmesi, onarılması gerekebilir. Böyle durumlarda firmamız müşterilerimizin memnuniyeti kapsamında oldukça geniş bir hizmet sunacaktır. Kombinizin markası veya çeşidi ne olursa olsun firmamızdan destek alabilirsiniz.

Kombi arızalarında bazı arızalar oldukça basit görünürken büyük işlemler gerektirebiliyorlar. Ufak bir arıza kodunun belirttiği arıza kombilerinizin değişmesini dahi icap ettirebiliyor. Kombiniz için hangi arızanın önemli hangi arızanın ise onarılabileceğini yine firmamız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz ve her gün bir adım daha ileriye giden firmamız size her konuda kapsamlı hizmetin kapılarını açacaktır.

General kombi servisi hakkında detaylı bilgi almak için ilgili içeriğe buradan göz atabilirsiniz.

Ferroli kombi sık rastlanan arıza kodları

Ferroli marka kombilerde sık sık rastlanan bazı arıza kodları vardır. Bu arıza kodları kombinizin ufak ekranında belirecektir. Kombilerin güvenli kullanımları için uyarlanan bu arıza kodları kombilerin bağlantı sorunları, ısıtma ve soğutma sorunları gibi alanlara kodlanmıştır. Kombinizin kullanım kılavuzu içerisinde ulaşabileceğiniz arıza kodlarından bazılarını şu şekilde belirtebiliriz. Ayrıca Ferroli kombi servisi alanında arıza kodları veya diğer kombi problemlerinizde Ayra teknik servisimizden destek alabilirsiniz.

F4: Bu arıza kodunu gördüğünüz takdirde kombinizi resetlemeniz gerekmektedir. Resetlediğiniz takdirde arıza kodu düzelmediyse ve hala görülüyorsa kombinizin hava akış sisteminde bir problemin olduğuna işaret ediliyor demektir. Böyle bir durumda acilen destek almanız kombinizin onarımını yaptırmanız gerekmektedir.

F37: Bu arıza kodu ise kombiniz için su basıncında bir sıkıntı var demektir. Normalde kombiniz için olması gereken su basıncından düşük bir basınç var demektir. Kombiniz altında bulunan su vanası ile basıncı arttırabilir ve sorunu çözebilirsiniz. İsteğiniz takdirde firmamızdan da yardım alabilirsiniz.

A03: Kombinizin üzerinde bu arıza kodunu gördüyseniz eğer öncelikle bu arızanın birçok sebepten kaynaklanabileceğini bilmeniz gerekir. İlk sebep olarak ısıtma sensörünün hata göstermesinden dolayı olabilir. Böyle bir durumda hata sensörünün kontrol edilmesi gerekmektedir.

Firmamızdan kombiniz için gerekli tüm arızalar, tamir ve onarım işlemleri için yardım alabilirsiniz.

Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek