web analytics
İçeriğe geç
ayratekniklogo

Çamaşır Makinesi Sıkmıyorsa Neler Yapılmalıdır?

Çamaşır Makinesi Sıkmıyorsa Neler Yapılmalıdır - istanbul çamaşır makinası servis

Çamaşır makinesi arıza kodlarına ve uyarısına göre değişmektedir. Çamaşır makinesi günümüzde en çok kullanılan elektrikli beyaz eşyalar arasında bulunmaktadır. Sıkmama sorunu ise en sık rastlanılan sorunlar arsında bulunmaktadır. Çamaşır makinesi kullanım kaynaklı olarak da ortaya çıkabilen bu tür sorunlar karşısında servis desteği mutlaka alınmalıdır. Daha ciddi bir sorun olmaması adına kullanıcı müdahalesi olmadan servis müdahalesi başlamalıdır.


Çamaşır makinesi yeni olarak ilk kurulum sonrası çalıştırılması durumunda ve sıkma yapmıyorsa servis çağırılarak garantili cihazın kurulumu ve sorunu hakkında bilgi alınması gerekmektedir. Yeni cihazlar bakım ve onarımları garanti kapsamında yapılmaktadır. Çamaşır makinesi sıkma programına geçmiyorsa ilk olarak su gidiş hattının ve borusunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Makine çalışırken boru ve gidere kaçan yabancı cisimler tıkanmaya neden olarak çalışma süresi boyunca sıkma yapmamasına sebep olacaktır.

Çamaşır Makinesi Sıkmama Nedenleri

Çamaşır makinesi çalışmıyor sorunu karşısında kullanıcıların yapması gereken adımlardan biri de elektrik hattının ve gider hatlarının kontrollerinin yapılmasıdır. Çamaşır makinesi sıkma yapmama nedenleri şunlardır:

  • Su tahliye hortumu tıkanmış olabilir. Makinelerde yıkama sırasında atık suyun dışarı atılmasını ağlayan ve genellikle gri renkte olan bu borularda sıkma programı sırasında başarılı olarak sıkma yapılmıyorsa hortumunun çıkartılarak kontrol edilmesi gerekmektedir.
  • Çamaşır makinelerinin alt kısımlarında bulunan filtre üzerinde tıkanıklık oluşmuş olabilir. Ön sağ alt kısımda filtre bulunmaktadır. Çamaşır makinesi filtresi kapak arkasında bulunur. Kapak açılarak filtre kontrolü yapılmalıdır. Makineye atılan kıyafetlere unutulan ufak yabancı cisimler burada tıkanmaya sebep olacaktır. Çok ufak olarak ve önemsenmeyen bu tür yabancı cisimler makinenin çalışma sistemini bozarak çalışma sırasında içinde bulunan suyu tahliye edememesine neden olmaktadır. Gerekli kontrolleri yaparak ürünleri makine içine atmak gerekmektedir.
  • Çamaşır makinesinin kapağının tam kapatılmaması sırasında da makine çalışmaz ve bekleme moduna geçer. Makine yeni ise kurulum sırasında bir hata kaynaklı olup olmadığına servisin gelip bakması gerekmektedir.
  • Makine çalışması sırasında suda bekletme ve bırakma tuşunu aktif hale getirme durumunda da makine çamaşırları yıkama sırasında sıkmadan sürekli olarak bekletmeye başlar. Aktif olan tuşun kapalı konuma getirilmesi gerekmektedir.
  • Makinelerde ana kart kaynaklı arızalar da çamaşır makinesinin sıkma yapmamasına neden olacaktır. Servis tarafından yapılacak olan sağlıklı müdahale ile birlikte ana kart değişimi yapılmalıdır.
  • Makinelerde kullanım sırasında yabancı cisim gider hattını da tıkamış olabilir. Gider hattı kontrolü yapılarak da çalışmama sorunu kaynağı araştırılmalıdır.


Çamaşır makineleri hassas ve kullanımı kolay cihazlar arasında bulunmaktadır. Sorun karşısında kullanıcıların makineyi elektrik hattından çekerek kapatması ve servis gelinceye kadar müdahalede bulunmaması gerekmektedir. Sıkmama sorunun kaynağını servis bulmalı ve çözüm için gerekli işlemleri yapmalıdır.

Çamaşır Makinesi Kullanımı Konusunda Dikkat Edilecekler

İstanbul çamaşır makinesi servisi çamaşır makinesinde oluşan arızaların sağlıklı olarak doğru yöntemler kullanılarak giderilmesi konusunda destek vermektedir. Sıkma ve su boşaltma sorunu günümüzde de yaygın olarak görülen sorunların başında gelmektedir. Eski ve yeni olarak tanımlanan çamaşır makinelerinde kullanıcı hatası kaynaklı olarak sıkmama sorunu oluşabilir. En iyi çözüm yollarının bulunması açısından servis tarafından teknik malzemeler ve bilgiler kullanılarak müdahale edilmelidir.

Çamaşır makinesi kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Makineye yerleştirilen ürünlerin cep boşaltma işlemi zamanında yapılmalıdır. En ufak bir cisim, nesne, bozuk para gibi ürünler genel olarak tıkanmanın ana sebepleri arasında bulunmaktadır. Düzenli filtre temizliği yapılmalıdır. Cihaza zarar vermeyen temizleme ürünleri kullanılarak da cihaz temizliği yapılmalıdır.

Çamaşır Makinesi Sıkmama Sorununda Servis Çağırma

Çamaşır makinesi arıza kodları makinenin sisteminde oluşan arızanın hangi alandan kaynaklandığı hakkında da bilgi vermektedir. Arıza kodlarının sürekli olarak tekrar etmesi durumunda mutlaka bir servis çağrılması gerekmektedir. Kullanıcı tarafından yapılacak olan genel kontroller sonrasında makine tekrar arıza veriyor ve sıkmaya geçmiyorsa servis kontrolünün sağlanması gerekmektedir.

Servis uygun fiyat aralıklarında gerekli olan hizmeti vermektedir. Kaliteli ve güvenli bir hizmet verilerek müşteri memnuniyeti oluşturulmak istenmektedir. Çamaşır makinesinde oluşan sıkmama sorunu karşısında en iyi ve etkili çözüm yöntemlerinin kullanımı servis tarafından olacaktır. Kullanıcı elektrikle çalışan bu tür beyaz eşya arızaları sırasında müdahale yapmaktan kaçınmalıdır. Servis tarafından gerekli kontroller yapılarak arıza çözümü için en iyi hizmet verilmektedir.

Çamaşır makinanız için servis talebinde bulunmak için şimdi bize ulaşın

Hizmet Bölgelerimiz

Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek