web analytics
İçeriğe geç
ayratekniklogo

Bulaşık Makinesi Neden Çalışmıyor?

Bulaşık Makinesi Neden Çalışmıyor - istanbul bulaşık makinası servis

Bulaşık makinesi arıza kodları çalışma sırasında arıza olan bölge hakkında bilgi vermesi açısından da dikkat edilmesi gereken alanlardan biridir. Bulaşık makinesi çalışmama sorunu nedenleri farklı sebeplerle ortaya çıkmaktadır. Kullanıcı tarafından yapılacak olan basit kontrol işlemleri sonrasında sorun devam etmesi durumunda servis çağrılması gerekmektedir.

Bulaşık Makinesi Çalışmama Sebepleri

Bulaşık makinesi arıza veren beyaz eşyalar arasında bulunmaktadır. Arıza nedenleri ekranda beliren kodlara göre kullanıcıyı uyarmaya başlar. Bulaşık makinesinde oluşan arıza nedenleri genel olarak her marka arasında farklılık göstermektedir. Markadan markaya arıza kodları ve çözüm yolları değişmektedir. Makinenin çalışmama nedenlerinden birkaçı aşağıda verilmiştir:

  • Bulaşık makinesi aniden çalışmayı bırakması durumunda ilk olarak daireye gelen elektrik hattının ve şebekenin kontrolünün yapılması gerekmektedir.
  • Bulaşık makinesi fişinin takılı olup olmadığının da kontrolünün yapılması gerekmektedir. Fişin çalıştığından emin olmak adına başka cihazlarda bu gişe takılarak çalışma sistemi kontrolü yapılmalıdır.
  • Elektrik hattıyla ilgili sorun yaşanmaması durumunda cihaz uyarı veriyor mu bakılması gerekmektedir.
  • Bulaşık makinesinde ışıklar yandığı halde çalışma olmuyor ise elektronik kart ve motor kaynaklı arıza oluşması muhtemeldir. Kullanıcı bulaşık makinesine müdahale yapmadan elektrikten çekerek servis araması gerekir.
  • Bulaşık makinesini dinlendirmeyi deneyin. Bazı kullanımlarda aşırı kullanım motor ve elektronik kartın ısınmasını sağlayarak cihazı koruma moduna alabilir. Bu nedenle fişten çıkartarak belirli süre sonra tekrar fişe takmayı deneyin.
  • Bulaşık makinesi kapağının tam olarak kapalı olması gerekmektedir. Kapağının kapatılmaması ve açık kalması durumunda da makine çalışma yapmaz.


Bulaşık makineleri farklı durumlarda çalışmayı sonlandırır yada çalışma yapmaz. Elektronik kart, beyin ve motor kaynaklı olarak ortaya çıkan sorunlarda genel olarak kullanıcı tarafından bir yanma kokusu alınmaktadır. Makinenin çalışmasını etkileyecek olan alanların kontrolü basit bir şekilde yapılmalıdır. Su ve elektrik hattında bir surun olup olmadığına da bakılmalıdır. Eve gelen temiz su hattında kontrol yapılarak suların kesik olmadığına bakılması da önemlidir. Bulaşık makinesi su almadığı taktirde de çalışma yapmaz.

Bulaşık Makinesi Çalışma Sorununun Çözümü

İstanbul bulaşık makinesi servisi makine oluşan ve makineye zarar vermeye başlayan sorunlar karşısında devreye girerek en iyi hizmeti sunmaktadır. Bulaşık makinelerinde çalışmama sebepleri arasında makinede bulunan pompada, ventilde, valf de bir sorun oluşmuş olabilir. Bu tür parça sorunlarına sadece servis tarafından müdahale yapılması cihazın uzun süreli kullanımını da etkilemektedir.

Bulaşık makinesi su alıyor ancak çalışmaya geçemiyorsa ama yıkama adı verilen motor üzerinde bir sıkışma ve tıkanıklık durumu söz konusu olmaktadır. En sık rastlanan sorunlar arasında bulunmaktadır. Bu tür sorunların nedenleri arasında makine çalışma esnasında su keçelerinin motorda birikerek kuruması ve zamanla yıkamaya neden olmasıdır. Motorun aşırı ısınma sonrasında yanmadı da sorunun oluşum nedenleri arasındadır.


Bulaşık makinesini çalışmama sorununun çözümü için en iyi servis aranarak çözüm hakkında bilgi alınması gerekmektedir. Hayatı kolaylaştıran bu tür cihazlarda oluşan sorunlar kullanıcılar tarafından hemen müdahale edilmesi istenilen sorunlar arasında yer almaktadır. Servis aranarak çözüm için gerekli yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Bulaşık makinesi yeni ise uygulanacak her bir çözüm garanti kapsamı dahilinde yapılmaktadır. Eski cihazlarda parça kaynaklı arıza çalışmamaya neden olursa parça değişimine gidilmesi gerekmektedir.

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Sorunlarında Servisin Önemi

Bulaşık makinesi servisi arızalar ve sorunlar karşısında kaliteli bir şekilde hizmet verme konusunda yardımcı olan adreslerdir. Uygun fiyat aralıklarında sorun çözümü için servis verilmektedir. Parça değişimi sırasında eski parçalar alınarak yeni parçalar ile garantili olacak şekilde takılma işlemi yapılır.
Bulaşık makinelerinde ses çıkarma sonrasında çalışmama sorunu da makine dijital kart kaynaklı bir sorun sonucunda arızaya geçmiş olabilir. Her türlü arıza ve sorun için zaman kaybetmeden servis ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Kullanıcı tarafından yapılacak yanlış bir müdahale cihaza büyük oranda zarar verebilir ve maliyetinin artmasına neden olabilir. Beyaz eşya servisi ile bulaşık makinesi arızaları ve çalışmama sorunu kaynakları tespit edilerek gün içinde hızlı çözüm yöntemleri kullanılarak tamamlanır ve çalışır şekilde teslim edilir.

İstanbul bulaşık makinası servisi talebinden bulunmak için şimdi bize ulaşın.

Hizmet Bölgelerimiz

Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek