web analytics
İçeriğe geç
ayratekniklogo

Buzdolabı Soğutmuyorsa Neler Yapmalıyım?

istanbul buzdolabı tamiri

Buzdolapları, evimizin olmazsa olmazıdır. Ayrıca; besinlerimizin bozulmaması için soğutulması ve su ve bunun gibi içeceklerin soğutulması gibi birçok fonksiyona sahiptir. Buzdolaplarımız bazı nedenlerden dolayı soğutma fonksiyonunu yerine getiremeyebilir. Teknik bazı sorunlar, elektrik sistemiyle veya buzdolabının iç boru sistemleriyle vb. nedenlerle soğutması kısmen veya tamamen kesilebilir. Yani buzdolabımız bozulabilir.

Buzdolabımızın soğutma işlemini yapmadığını fark ettiğimiz durumlarda teknik servis çağırmadan önce yapacağımız bazı şeyler vardır. Ayrıca teknik servis çağırmadan önce bazı yapılması gerekenler vardır.

Buzdolabının soğutmamasının bazı nedenleri olabileceğini belirtmiştik bunlardan ilki şudur; Buzdolabımızın iç bölümlerinde eğer rezistans varsa ve evimizdeki voltajlarda herhangi bir düşüklük- sorun varsa; elektrik gidip gelme yaptıktan sonra dolabımız bizlere soğutmama problemi yaşatabilir. ilk olarak; dolabın fişini çekiyoruz 4 saat bütün kapıları açık şekilde bırakıyoruz. İçini boşaltıyoruz. 4 saat sonra tekrar fişini taktığımızda cihazımız büyük ihtimalle normale dönecektir.

Soğutmama sorununda diğer bir ihtimal de şudur; buzdolabımızın üst bölümündeki turbo fan arızalı olabilir; filtresinden dolayı tıkanma yapmış olabilir ve bu durumlarda tüketicinin yapacağı herhangi birşey yoktur. Servis çağrılması gerekir.

Tek kapılı dolap kullanıyorsak ve soğutmama arızası varsa fişi çekeriz, cihazın buzlarını eritiriz ve içini boşaltırız yine 4 saat kapısı açık şekilde bırakırız; sonra fişini takıp çalıştırıyoruz eğer soğutma yeterli gelmiyorsa büyük bir ihtimalle gazından dolayı az soğutuyordur ya da termostat arızalıdır; zamanında çalışmıyordur veya zamanında durmuyordur.

ÇÖZÜM BULAMADIYSANIZ ŞİMDİ BİZİ ARAYIN:0212 428 19 30

Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek